Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/obidibidi/domains/bidibidi.com/public_html/galeri/include/debugger.inc.php on line 114
Kütahya Tren Kazası 27 Ocak 2008 - Bidibidi Resim Galerisi

Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Ana Sayfa > Haber Fotoğrafları > Kütahya Tren Kazası 27 Ocak 2008

27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-11761-4.jpg
TCDD Genel Müdürlüğünde kriz masası 448 kez bakıldı Kazanın ardından TCDD Genel Müdürlüğünde oluşturulan kriz masası kurtarma çalışmalarını Kütahya Valiliği ile koordineli yürüttü. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karamanda kaza yerine gelerek çalışmaları yönetti.
Kesin ölü sayısının vagonlar kaldırıldıktan sonra kesinleşeceği bildirildi.
Virajdaki kazanın buzlanma nedeniyle oluştuğu ihtimali üzerinde duran TCDD yetkilileri, aynı bölgede daha önce de tren kazasının meydana geldiğini bildirdiler.
Şimdiye kadar 9 olarak belirlenen ölü sayısının vagonlar vinçlerin yardımıyla kaldırıldıktan sonra netlik kazanabileceği öğrenildi.
Öte yandan, bölgeye patika yollardan gelen sivil savunma, kurtarma ve 112 acil servis sağlık ekipleri ile güvenlik güçlerinin ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmak için iş makineleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
TCDD ekipleri de devrilen vagonların yol açtığı hasarı gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu arada, bazı tren seferlerinin ertelendiği bildirildi.
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-12036-2.jpg
Kazada yaşamını yitirenler ve yaralılar460 kez bakıldıKazada yaşamını yitirenler ve yaralılar şunlar:
-HAYATINI KAYBEDENLER:
Mehmet Böbrek (1957/Eskişehir)
Ahmet Sarıkaya (1966/Eskişehir)
İbrahim Doğan (1987/Denizli)
Yusuf Açıkgöz (1980/Afyon)
Kerim Yarar (1992/İstanbul-Pendik)
İbrahim Levent (1976/Afyon)

KÜTAHYA DEVLET HASTANESİNDE BULUNAN YARALILAR:
Bahadır Korkmaz, Musa Bıyıklı, Sultan Bıyıklı, Latif Bıyıklı, Yunus Akkuş,Cem Bulut Ekinci, Gökhan Bıçakçı ve Musa Deniz

EVLİYA ÇELEBİ DEVLET HASTENESİNDE BULUNAN YARALILAR
Nazik Savaş, Mahmut Savaş, Hatice Göksel, Kezban Şentürk, Tuğba Hüryaşar, Mustafa Hüryaşar, Selma Hüryaşar, Fatma Nur Akçalı, Serpil Akçalı, Cansu Göksel, Hayalı Kalgır, Figen Kalgır, Mustafa Önal ve Derya Ünal

AFYON DEVLET HASTANESİNDE BULUNAN YARALILAR
Haydar Acar, Yusuf Onay, Cavide Güler, Ceren Güler, Mustafa Muaz Dalkılıç, Musab Muaz Dalkılıç

AFYON KOCATEPE HASTANESİNDE BULUNAN YARALILAR
Cemile Dilber ve M.Emin Erez
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-13779-8.jpg
Sabotaj ihtimali var mı?417 kez bakıldıKütahya Valisi Şükrü Kocatepe kaza yerinde yaptığı açıklamada, kurtarma ve demiryolunu ulaşıma açma çalışmalarının dondurucu soğukta aralıksız devam ettiğini söyledi.
Sabotaj ihtimalinin zayıf da olsa jandarmanın bu yönde araştırma yaptığını belirten Vali Kocatepe, TCDD yetkililerinin kendilerine trenin kurp alırken devrildiğini söylediğini anlattı. Demiryolcular, keskin virajlardaki eğime kurp diyor.
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-17736-3.jpg
Raylar Donmuş , donmak üzere olan birçok kişi kurtalırdı398 kez bakıldı Kaza sırasında hava sıcaklığının sıfırın altında 12 dereceye düşmesi nedeniyle Çat Deresindeki kurpta rayların donmasının vagonların devrilmesine neden olabileceği kaydedildi.
Kaza yerine ilk ulaşan yakındaki Ahi Köyü sakinleri, donmak üzere olan birçok kişiyi kurtardıklarını söyledi. Köylüler, trenin Çat Deresi'nin geçtiği vadideki keskin virajda devrildiğini belirterek, iyi havalarda da trenlerin bu kesimde hızını düşürdüğünü kaydetti.
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-19551-6.jpg
Pamukkale Ekspresi, Kütahyada devrildi.374 kez bakıldıPAMUKKALE Ekspresi, Kütahya yakınlarında raydan çıkarak devrildi. İlk belirlemelere göre hızlı girdiği virajda donmanın da etkisiyle devrilen trenin 5 vagonunda bulunan yaklaşık 450 yolcudan 9'u yaşamını yitirdi, çok sayıda yolcu yaralandı. Ölü sayısının artmasından korkuluyor. Trendeki yolcuların büyük bölümünün, okullarda yarı yıl tatilinin başlaması nedeniyle öğrenci ve veliler olduğu belirtildi.BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-20865-7.jpg
Kazada yaşamını yitirenlerin isimleri388 kez bakıldıKazada yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle:
Tren şefi Ahmet Sarıkaya (42), Yusuf Açıkgöz (28), Mehmet Börek (51), Kerim Yarar (16), İbrahim Doğan (21), Kadir Mıngır, Recep Ildız, Cengiz Güler ve İbrahim Levent
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-28837-5.jpg
Haydarpaşa- Denizli seferini yapmak üzere çıkmıştı384 kez bakıldıHaydarpaşa- Denizli seferini yapmak üzere dün saat 17.35'de İstabul'dan yola çıkan 11442 sefer sayılı Pamukkale Ekspresi, bu sabaha karşı saat 02.00 sıralarında Kütahya'nın Çöğürler- Demirözü istasyonları arasında raydan çıktı. Çat Deresi Mevkii'nde aşırı soğuk nedeniyle rayların donduğu keskin virajda lokomotifin arkasında bulunan 5 vagon peşpeşe devrilirken, yolcular kendilerini bir anda can pazarında buldu. Sürüklenen vagonlardaki yolculardan bazıları kendi imkanlarıyla çıkarken, yaralanan birçok yolcu vagonlarda sıkıştı. Kazada, 21 kişin yaralandığı kaydedildi. Ağır yaralanan Bahadır Korkmaz, Sultan ve Musa Bıyıklı’nın Kütahya, hafif yaralılar Yusuf Onay, Cavide ve Ceren Güler, Haydar Acar ile Mustafa Dalkılıçın Afyonkarahisar devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı belirtildi.
BIDIBIDI
27-ocak-2008-kutahya-tren-kazasi-resimleri-www-bidibidi-com-34745-1.jpg
436 Yolcusu vardı388 kez bakıldıPamukkale Ekspresinin Haydarpaşadan 298 yolcu ile hareket edip, Kütahyadan aldığı yolcularla birlikte toplam 436 yolcusu bulunduğu belirtildi.
Kazanın ardından yapılan ilk incelemelere göre kazanın conta başındaki ray kırılmasından kaynaklandığı tespit edildi.
BIDIBIDI
8 resim var 1 sayfada