Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Resim arama sonuçları - "yat?"
1~0.jpg
Deniz yıldızı yatışı209 kez bakıldıDeniz yıldızı yatışı..
Yüz yukarı, kollar başın her iki yanına yastığa konulmuş açıkbiçimde yatanlar iyi arkadaş olurlar çünkü her zaman başkalarını dinlemeye hazırdırlar ve ihtiyacı olanlara yardıma koşarlar. Genellikle ilgi odağı olmaktan hoşlanmazlar.
BIDIBIDI
2.jpg
Yüzü koyun (serbest düşüş) yatış203 kez bakıldıYüzü koyun (serbest düşüş) yatış..
Yüzü koyun yani bacaklarınız aralık ve düz, kollar baş hizasında yastığın etrafında olacak şekilde, başını sağa-sola çevirerek yatanlar, arkadaş canlısı ve girgin kişilerdir. Bunun yanında sinirli ve kolay incinen kişilerdir. Eleştirilmeyi veya uç durumları sevmezler.
BIDIBIDI
3.jpg
Asker yatışı216 kez bakıldıAsker yatışı..
Kollar vücudun yanlarında rahat bırakılmış yüz yukarı şekilde, sadece baş sağa sola dönecek şekilde yatanlar, sakin, sessiz, vakur, kişilerdir. Gereksiz yere konuşanlardan, yaygaradan hoşlanmazlar. Kendileri ve diğerleri için yüksek standartlar koyarlar.
BIDIBIDI
4.jpg
Yaşlı duruşunda yatış206 kez bakıldıYaşlı duruşunda yatış..
Yan yatış posizyonunda her iki kolunu öne uzatan kişiler doğal insanlardır. Şüpheci, kuşkucu, iyiliğe şüpheyle bakan özellikler taşıyabilirler. Karar vermekte zorlanırlar ancak karar verdiklerinde bunu değiştirdikleri nadirdir.
BIDIBIDI
5.jpg
Kollar yanda dik yatış199 kez bakıldıKollar yanda dik yatış..
Bu şekilde uyuyunlar rahat, kalabalıkta rahat eden, yabancılara güvenen, sosyal insanlardır.. Buna rağmen, bazen kolay aldanabilirler..
BIDIBIDI
6.jpg
Fetus / cenin yatışı215 kez bakıldıFetus / cenin yatışı..
Cenin şeklinde yani anne karnındaymış gibi kıvrılarak yatmak, dışardan sert görünüp aslında hassas bir kalbe sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tür kişiler birisiyle ilk buluşmalarında utangaç olabilir ancak kısa sürede rahatlarlar. Araştırmalarda 1000 kişiden % 41'i bu şekilde uyuduğu belirlenmiş. Kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla bu poziyonda uyuduğu da tespit edilen diğer bir bulgu..
BIDIBIDI
bidibidicomatam2-18.jpg
Atatürk, Kazım Özalp ile 196 kez bakıldıAtatürk, Ertuğrul Yatı'nda Kazım Özalp ile (1 Temmuz 1927)
BIDIBIDI
bidibidicomatam2-19.jpg
Atatürk, deniz yarışlarını izlerken197 kez bakıldıAtatürk, Ertuğrul Yatı'nda deniz yarışlarını izlerken (1937)
BIDIBIDI
bidibidicomoanfotolari1-4.jpg
Taç Mahal'in Minyatürü355 kez bakıldıHindistan'daki Taç Mahal'in minyatürü sergiye götürülüyor.BIDIBIDI
malii585.jpg
Mehmet Ali11 kez bakıldımalii59
Q.jpg
Su hayattýr ama...278 kez bakıldıSu hayattýr ama fazlasý canlýlarý, doðayý, kentleri yok eder. Hindistan muson yaðmurlarýna yine yenik düþtü ve toprak kaymalarý, sular altýnda kalan evler, çok sayýda insaný maðdur etti. Sular altýnda kalan köylerden biri de Oyray\'dý. Her yer suyla kaplanmýþtý ama içmek için de suya ihtiyaç vardý. Ýþte bu çocuk da suyun üstünde kalan bir tulumbadan su çekiyor �o� anda..
BIDIBIDI
yahya_kemal.gif
Yahya Kemal Beyatlı255 kez bakıldı1884 yılında Üsküp'te doğdu. Asıl adı Ahmed Agâh'tır.
İstanbul Vefa Lisesi mezunu. Başlangıçta Sultan II. Abdülhamit yönetimine karşı muhaliflerin safında yer alarak Paris'e kaçtı. Dokuz yıl kaldı.
Fransız edebiyatını ve edebiyatçılarını yakından tanıma imkânı buldu. Onlardan etkilendi. Bir ara Nev-Yunanî bir şiirin peşine düştü. Doğu Dilleri Okulu'na devam ederek Arapça ve Farsça'sını geliştirdi.
Divan şiiri üzerinde yoğunlaştı. 1913 yılında İstanbul'a döndü. Darüşşafaka, Medresetü'l-Vâizin ve Darülfünûn'da Tarih ve Edebiyat dersleri okuttu. Gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Lozan Konferansı'na katıldı.
1923'te Urfa milletvekili seçildi. Çeşitli ülkelerde diplomatik görevler alarak Türkiye'yi temsil etti. Yozgat, Tekirdağ ve İstanbul milletvekilliği yaptı. Pakistan Büyükelçiliği görevinde iken emekli oldu (1949) ve yurda döndü.
Tedavi için Paris'e gitti. 1 Kasım 1958'de yaşamını yitirdi.
Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin en büyük temsilcilerinden biri.

ESERLERİ:

Kendi Gök Kubbemiz (1961)
Eski Şiirin Rüzgârıyla (1962)
Rubailer ve Hayyam Rubailerini Türkçe Söyleyiş (1963)
Aziz İstanbul (1964)
Eğil Dağlar (1966)
Bitmemiş Şiirler (1976)
BIDIBIDI
12 resim var 1 sayfada