Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Resim arama sonuçları - "ses,"
sshha.jpg
Masters Of Shaolin Kung Fu197 kez bakıldıMasters of Shaolin Kung Fu, Shaolin rahiplerinin hikayesini anlatıyor. Geleneksel Shaolin Kung Fu sanatını çiftler halinde, kusursuz bir kareografi, muhteşem ses, ışık ve sahne ile bir eğlence gösterisine dönüştürüyor. BIDIBIDI
yahya_kemal.gif
Yahya Kemal Beyatlı255 kez bakıldı1884 yılında Üsküp'te doğdu. Asıl adı Ahmed Agâh'tır.
İstanbul Vefa Lisesi mezunu. Başlangıçta Sultan II. Abdülhamit yönetimine karşı muhaliflerin safında yer alarak Paris'e kaçtı. Dokuz yıl kaldı.
Fransız edebiyatını ve edebiyatçılarını yakından tanıma imkânı buldu. Onlardan etkilendi. Bir ara Nev-Yunanî bir şiirin peşine düştü. Doğu Dilleri Okulu'na devam ederek Arapça ve Farsça'sını geliştirdi.
Divan şiiri üzerinde yoğunlaştı. 1913 yılında İstanbul'a döndü. Darüşşafaka, Medresetü'l-Vâizin ve Darülfünûn'da Tarih ve Edebiyat dersleri okuttu. Gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Lozan Konferansı'na katıldı.
1923'te Urfa milletvekili seçildi. Çeşitli ülkelerde diplomatik görevler alarak Türkiye'yi temsil etti. Yozgat, Tekirdağ ve İstanbul milletvekilliği yaptı. Pakistan Büyükelçiliği görevinde iken emekli oldu (1949) ve yurda döndü.
Tedavi için Paris'e gitti. 1 Kasım 1958'de yaşamını yitirdi.
Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin en büyük temsilcilerinden biri.

ESERLERİ:

Kendi Gök Kubbemiz (1961)
Eski Şiirin Rüzgârıyla (1962)
Rubailer ve Hayyam Rubailerini Türkçe Söyleyiş (1963)
Aziz İstanbul (1964)
Eğil Dağlar (1966)
Bitmemiş Şiirler (1976)
BIDIBIDI
   
2 resim var 1 sayfada