Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Resim arama sonuçları - "b??ak"
bidibidicom_tarihi_fotograflar-21.jpg
İlk kuş bakışı fotoğraf.1858232 kez bakıldıİlk kuş bakışı fotoğraf. Felix Tournachon balonla Paris semalarında...
BIDIBIDI
diyabakir-patlama-fotograflari-3ocak2008-www-bidibidi-com-77097-18.jpg
Yaralılar Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Asker Hastanesi ve Devlet Hastanesine Götürüldü322 kez bakıldıServis otobüsü ve 4 araç alev topuna döndü. 500 metre çapındaki alanda bulunan binaların camları kırıldı. İtfaiye yanan araçları söndürmeye çalışırken, ambulanslar yaralıları Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Asker Hastanesi ve Devlet Hastanesi'ne taşıdı. BIDIBIDI
diyabakir-patlama-fotograflari-3ocak2008-www-bidibidi-com-77809-8.jpg
Yaralılar Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Asker Hastanesi ve Devlet Hastanesine Götürüldü308 kez bakıldıServis otobüsü ve 4 araç alev topuna döndü. 500 metre çapındaki alanda bulunan binaların camları kırıldı. İtfaiye yanan araçları söndürmeye çalışırken, ambulanslar yaralıları Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Asker Hastanesi ve Devlet Hastanesi'ne taşıdı. BIDIBIDI
diyabakir-patlama-fotograflari-3ocak2008-www-bidibidi-com-86262-5.jpg
Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Patlama İle İlgili Açıklaması290 kez bakıldıPatlamada ölenleri "şehit" olarak nitelendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu tür olaylar bizim kararlılığımızı asla geriletmeyecektir. Aynı kararlılıkla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
BIDIBIDI
diyabakir-patlama-fotograflari-3ocak2008-www-bidibidi-com-87324-15.jpg
Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Patlama İle İlgili Açıklaması285 kez bakıldıPatlamada ölenleri "şehit" olarak nitelendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu tür olaylar bizim kararlılığımızı asla geriletmeyecektir. Aynı kararlılıkla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
BIDIBIDI
diyabakir-patlama-fotograflari-3ocak2008-www-bidibidi-com-88446-16.jpg
Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Patlama İle İlgili Açıklaması266 kez bakıldıPatlamada ölenleri "şehit" olarak nitelendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu tür olaylar bizim kararlılığımızı asla geriletmeyecektir. Aynı kararlılıkla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
BIDIBIDI
diyarbakirdaki-patlama-gece-fotograflari-www-bidibidi-com-54130-22.jpg
Büyükşehir Belediyesi, Dedeman Oteli, Diyarbakır Adliyesi ve Galleria iş merkezinin 257 kez bakıldıÇevredekiler kaçışırken, olay yerinin hemen karşısındaki Final Dershanesi’nde eğitim gören çok sayıda öğrenci sınıflarda, patlayan camlardan yaralanıp kanlar içinde kaldı. Büyükşehir Belediyesi, Dedeman Oteli, Diyarbakır Adliyesi ve Galleria iş merkezinin bazı camları kırıldı. Çocukları dershanede, yakınları o bölgede olan onlarca kişi olay yerine akın ederek, bilgi almaya çalıştı. Yaralılar olay yerine ulaşan ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. İtfaiye ise yanan araçların benzin depoları peş peşe infilak ettiği için alevleri söndürmekte zorlandı. Diyarbakır’daki 7’nci Kolordu Komutanlığı’nın helikopterlerin inip kalktığı heliportun da yer aldığı Levent Kışlası’na ve Kurtoğlu Lojmanları’na 100- 200 metre uzaklıktaki olay yerine sevkedilen güvenlik güçleri, yeni patlamalar olasılığına karşı çevreye kimseyi yaklaştırmadı.
BIDIBIDI
diyarbakirdaki-patlama-gece-fotograflari-www-bidibidi-com-55789-17.jpg
Büyükşehir Belediyesi, Dedeman Oteli, Diyarbakır Adliyesi ve Galleria iş merkezinin 247 kez bakıldıÇevredekiler kaçışırken, olay yerinin hemen karşısındaki Final Dershanesi’nde eğitim gören çok sayıda öğrenci sınıflarda, patlayan camlardan yaralanıp kanlar içinde kaldı. Büyükşehir Belediyesi, Dedeman Oteli, Diyarbakır Adliyesi ve Galleria iş merkezinin bazı camları kırıldı. Çocukları dershanede, yakınları o bölgede olan onlarca kişi olay yerine akın ederek, bilgi almaya çalıştı. Yaralılar olay yerine ulaşan ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. İtfaiye ise yanan araçların benzin depoları peş peşe infilak ettiği için alevleri söndürmekte zorlandı. Diyarbakır’daki 7’nci Kolordu Komutanlığı’nın helikopterlerin inip kalktığı heliportun da yer aldığı Levent Kışlası’na ve Kurtoğlu Lojmanları’na 100- 200 metre uzaklıktaki olay yerine sevkedilen güvenlik güçleri, yeni patlamalar olasılığına karşı çevreye kimseyi yaklaştırmadı.
BIDIBIDI
diyarbakirdaki-patlama-gece-fotograflari-www-bidibidi-com-71933-11.jpg
Osman Baydemir (Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı): Kentimiz daha önce de benzer acılar yaşadı. Bu acıların son bulmasını ve bunun son olmasını temenni ediyorum.248 kez bakıldıOsman Baydemir (Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı): Kentimiz daha önce de benzer acılar yaşadı. Bu acıların son bulmasını ve bunun son olmasını temenni ediyorum. Kimden gelirse gelsin insan yaşamını hedefleyen saldırıyı kınıyorum.
BIDIBIDI
diyarbakirdaki-patlama-gece-fotograflari-www-bidibidi-com-72611-6.jpg
Osman Baydemir (Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı): Kentimiz daha önce de benzer acılar yaşadı.245 kez bakıldıOsman Baydemir (Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı): Kentimiz daha önce de benzer acılar yaşadı. Bu acıların son bulmasını ve bunun son olmasını temenni ediyorum. Kimden gelirse gelsin insan yaşamını hedefleyen saldırıyı kınıyorum.
BIDIBIDI
nihat_erim.gif
İsmail Nihat Erim ( 33. ve 34. Hükümet)297 kez bakıldıİsmail Nihat Erim, (doğum 1912 ölüm 19 Temmuz 1980, İstanbul). Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından.

Kandırada doğdu.Aslen Posof, Ardahan Erim köyündendir.Soy adınıda ordan almıştır. Galatasaray Lisesi ni, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Paris Hukuk Fakültesi nde doktora yaptı. 1939 da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ne kamu hukuku doçenti atandı; 1941 de profesörlüğe yükseltildi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ndeki kamu hukuku derslerine ek olarak Siyasal Bilgiler Okulu nda devletler hukuku dersleri verdi. 1945-1950 arasında CHP milletvekili olarak TBMM de bulundu; II. Hasan Saka Hükümeti nde Bayındırlık Bakanlığı, Günaltay Hükümeti nde başbakan yardımcılığı yaptı. CHP muhalefete geçtikten sonra partinin yayın organı Ulus un başyazarlığını üstlendi, bu gazetenin 1953 te kapanması üzerine 1955 e kadar Yeni Ulus ve Halkçı gazetelerini çıkardı. Başbakan Menderes in isteği üzerine Kıbrıs Cumhuriyeti anayasasının hazırlanışında görev aldı. 1961 de CHP milletvekili olarak yeniden TBMM ye döndü.

12 Mart 1971 Muhtırası nın ardından CHP den ayrılması koşuluyla hükümeti kurmakla görevlendirildi. 26 Mart 1971 de kurduğu partilerüstü hükümet 3 Aralık 1971 de istifa etti. Yeniden hükümeti kurmakla görevlendirildi; kurduğu II. Erim Hükümeti 22 Mayıs 1972 ye kadar işbaşında kaldı. 1977 ye kadar Cumhuriyet Senatosu nda kontenjan senatörü olarak görev yaptı.

Kıbrıs la ilgili anı ve gözlemlerini Bildiğim ve Gördüğüm Ölçüler İçinde Kıbrıs adıyla 1975 te kitaplaştırdı. 19 Temmuz 1980 de İstanbul daki evinin yakınındaki bir deniz kulübünde silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
BIDIBIDI
yavuzbulentbakiler.jpg
Yavuz Bülent Bakiler 264 kez bakıldıYavuz Bülent Bakiler 23 Nisan 1936 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir süreliğine Ankara Radyosu'nda çalıştı. Daha sonra Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak görevlendirildi. Gazetecilik, yöneticilik, avukatlık ve Sivas milletvekilliği yaptı. Hisar dergisi şairleri arasında yer aldı.
Geleneksel şiirimizin öz ve şekil özelliklerini kendi şiir potasında eriterek kişiliğine kavuştu. Şiirlerinde, Anadolu'ya, Anadolu insanına eğilmiş, onların sorunlarını yapıcı bir tavırla dile getirmiştir. Sade ve rahat bir dili, aydınlık bir üslubu vardır. Milli ve manevi değerlere bağlı kalmıştır. Bu tarafı ile, Arif Nihat Asya'nın milli havası, mistik şiirine yakın görünmektedir.
BIDIBIDI
12 resim var 1 sayfada