Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Resim arama sonuçları - "avu?"
bidibidicomkusresimleri1-38.jpg
Tavuz Kuşu Açılmış Hali267 kez bakıldıTavuz Kuşu Açılmış Hali Çok GüzelBIDIBIDI
bidibidicomoanfotolari1-1.jpg
Sibirya kaplanının tavuk avı431 kez bakıldıSibirya kaplanının tavuk avıBIDIBIDI
bidibidicom_edilgen_ve_baskin_avuc.jpg
Açık ve Kapalı Avuçlar Kandırma Amaçlı Avuç 1235 kez bakıldıOkuyucu, "Yani avuçlarımı göstererek yalan söylersem insanlar bana inanır mı?" diye soracaktır. Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Avuçlarınız açık olarak yalan söylerseniz dürüstlükle ilgili hareketlerin çoğu eksik olacağından ve yalanla ilgili olumsuz hareketleri de açık avuçlarla çelişkili biçimde yapacağınızdan samimi olmadığınız anlaşılabilir.

Profesyonel yalancılar sözel olmayan işaretlerinin sözel yalanlarıyla uyuşması sanatını öğrenmiş insanlardır. Profesyonel yalancı yalan söylerken dürüstlükle ilgili sözel olmayan işaretleri ne kadar etkili olarak kullanırsa işini o kadar daha iyi yapar.

Ancak başkalarıyla iletişim kurarken açık avuç hareketlerini kullanarak kendinizi daha inandırıcı kılmanız mümkündür. Buna karşılık açık avuç hareketleri alışkanlık halini aldıkça doğruyu söylememe eğilimi de azalır. İlginçtir ki çoğu insan avuçları açıkken yalan söylemekte zorlanırlar ve avuç işaretlerini kullanmak başkalarının vereceği yanlış bilgilerin azalmasını sağlayabilir. Bu ayrıca size karşı daha açık davranmalarını da teşvik eder.
BIDIBIDI
ozel-canakkale-fotograflari-www-bidibidi-com-393116-148.jpg
Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı 241 kez bakıldıYahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı
25 Nisan 1915 Ertuğrul koyundan çıkartma yapan düşman kuvvetine 63 kişilik takımı ile karşı koyan Ezineli Yahya Çavuş güneş batana kadar karşı koymuştur. İngilizler buradaki mücadelede de Generalleri Napieri kaybetmişlerdir.
Yahya Çavuş Şehitlik anıtı Ertuğrul koyuna hakim bir tepeye yapılmıştır.
BIDIBIDI
sonbahar-galeri-bidibidi-com-367506-11.jpg
Sonbahar Meyveleri554 kez bakıldıMeyveler: Elma, mandalina, havuç, nar, ayva, portakal vb.
BIDIBIDI
yavuzbulentbakiler.jpg
Yavuz Bülent Bakiler 264 kez bakıldıYavuz Bülent Bakiler 23 Nisan 1936 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir süreliğine Ankara Radyosu'nda çalıştı. Daha sonra Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak görevlendirildi. Gazetecilik, yöneticilik, avukatlık ve Sivas milletvekilliği yaptı. Hisar dergisi şairleri arasında yer aldı.
Geleneksel şiirimizin öz ve şekil özelliklerini kendi şiir potasında eriterek kişiliğine kavuştu. Şiirlerinde, Anadolu'ya, Anadolu insanına eğilmiş, onların sorunlarını yapıcı bir tavırla dile getirmiştir. Sade ve rahat bir dili, aydınlık bir üslubu vardır. Milli ve manevi değerlere bağlı kalmıştır. Bu tarafı ile, Arif Nihat Asya'nın milli havası, mistik şiirine yakın görünmektedir.
BIDIBIDI
   
6 resim var 1 sayfada