Bidibidi Resim Galerisi


Ana Sayfa Kayıt ol Giriş
Albüm Listesi Son yüklenenler Son yorumlar En çok bakılanlar En beğenilenler Favorilerim Ara
Resim arama sonuçları - "(chp"
diyarbakirdaki-patlama-gece-fotograflari-www-bidibidi-com-64870-1.jpg
Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı): Saldırganlarla, saldırganların arkasında ve yanında saf tutanları kınıyorum.245 kez bakıldıDeniz Baykal (CHP Genel Başkanı): Saldırganlarla, saldırganların arkasında ve yanında saf tutanları kınıyorum. Alçakça saldırıların milletçe püskürtüleceğinden şüphe olmasın.Teröre karşı hassasiyet gösterenlerin haklılığı kanıtlandı.BIDIBIDI
nihat_erim.gif
İsmail Nihat Erim ( 33. ve 34. Hükümet)297 kez bakıldıİsmail Nihat Erim, (doğum 1912 ölüm 19 Temmuz 1980, İstanbul). Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından.

Kandırada doğdu.Aslen Posof, Ardahan Erim köyündendir.Soy adınıda ordan almıştır. Galatasaray Lisesi ni, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Paris Hukuk Fakültesi nde doktora yaptı. 1939 da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ne kamu hukuku doçenti atandı; 1941 de profesörlüğe yükseltildi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ndeki kamu hukuku derslerine ek olarak Siyasal Bilgiler Okulu nda devletler hukuku dersleri verdi. 1945-1950 arasında CHP milletvekili olarak TBMM de bulundu; II. Hasan Saka Hükümeti nde Bayındırlık Bakanlığı, Günaltay Hükümeti nde başbakan yardımcılığı yaptı. CHP muhalefete geçtikten sonra partinin yayın organı Ulus un başyazarlığını üstlendi, bu gazetenin 1953 te kapanması üzerine 1955 e kadar Yeni Ulus ve Halkçı gazetelerini çıkardı. Başbakan Menderes in isteği üzerine Kıbrıs Cumhuriyeti anayasasının hazırlanışında görev aldı. 1961 de CHP milletvekili olarak yeniden TBMM ye döndü.

12 Mart 1971 Muhtırası nın ardından CHP den ayrılması koşuluyla hükümeti kurmakla görevlendirildi. 26 Mart 1971 de kurduğu partilerüstü hükümet 3 Aralık 1971 de istifa etti. Yeniden hükümeti kurmakla görevlendirildi; kurduğu II. Erim Hükümeti 22 Mayıs 1972 ye kadar işbaşında kaldı. 1977 ye kadar Cumhuriyet Senatosu nda kontenjan senatörü olarak görev yaptı.

Kıbrıs la ilgili anı ve gözlemlerini Bildiğim ve Gördüğüm Ölçüler İçinde Kıbrıs adıyla 1975 te kitaplaştırdı. 19 Temmuz 1980 de İstanbul daki evinin yakınındaki bir deniz kulübünde silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
BIDIBIDI
   
2 resim var 1 sayfada